Jaki kominek do mieszkania w bloku?

Nic nie rozgrzewa jak ciepło ognia, zwłaszcza gdy możemy cieszyć się nim pod miłym w dotyku kocem, popijając ciepłe kakao bądź herbatę – na przykład z imbirem. Tego malowniczego widoku dopełnia zimowa zamieć za oknem albo deszczowy, jesienny wieczór, który zupełnie nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz. Niestety, jeśli mieszkamy w bloku, takie doświadczenia mogą nam towarzyszyć głównie podczas wyjazdów na ferie w górach lub w momencie, gdy postanowimy przenieść się na wieś i tam kupić lub wybudować dom z kominkiem. A jednak, są też alternatywne rozwiązania, które pozwolą cieszyć się urokiem płomieni także w mieszkaniu znajdującym się w bloku – a mianowicie meble!

Meble z kominkiem do przytulnego salonu

Kominek w mieszkaniu to marzenie niejednej osoby lubującej się w przytulnych wnętrzach, jednak takie rozwiązanie w bloku nie jest szczególnie praktyczne ani wygodne – wiąże się z uzyskaniem szeregu zgód, brudną robotą na niewielkiej powierzchni, może też budzić wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa. Rozwiązaniem może być meble z kominkiem elektrycznym, który nie wymaga ani pozwoleń, ani dostępu do komina, a jedynie gniazda elektrycznego z uziemieniem, które jest standardem w blokach.

Rozwiązanie to sprawdzi się nawet w niewielkich mieszkaniach, pozwoli bowiem cieszyć się ciepłem bez zajmowania ograniczonego miejsca – meble tego typu są w pełni funkcjonalne i stanowią dodatkową przestrzeń do przechowywania – ubrań, pościeli czy zastawy stołowej – przy okazji podgrzewając ją przed podaniem niedzielnego obiadu!

Zalety kominka elektrycznego w mieszkaniu

Elektryczny wkład kominkowy posiada nie tylko funkcję animacji realistycznych płomieni, ale przede wszystkim – grzania. Urządzenia zasysają powietrze z pomieszczenia i podgrzewają je, używając do tego wężownicy grzewczej. Wentylator zaś rozprowadza to ciepłe powietrze po pokoju, pozwalając cieszyć się przyjemnymi odczuciami.

Kominek w bloku sprawdza się między innymi w okresach przejściowych, takich jak jesień i wiosna, kiedy centralne ogrzewanie jeszcze (lub już) nie jest uruchamiane, za to mieszkanie wychładza się wraz ze zwodniczą pogodą.

Do zalet takiego rozwiązania można też zaliczyć wyjątkowy design mebli z wkładem elektrycznym – cieszą oko gładkimi powierzchniami, regularnymi liniami i nowoczesną formą, sprawiając, że przestrzeń od razu sprawia wrażenie luksusowej.

Sprawdź już teraz kominki elektryczne z naszej oferty i wybierz odpowiedni do swojego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *