Jakie meble do salonu z kominkiem?

Salon wyposażony w kominek staje się sercem domu. Tradycyjne oraz elektryczne kominki w mieszkaniach i domach są nie tylko źródłem ciepła, ale również stanowią centralny punkt aranżacji, na którym możemy oprzeć cały projekt wnętrza: współgrające materiały na ściany i podłogi, ale przede wszystkim meble i dodatki. Jak podejść do tego tematu? Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek.

Jakie meble do salonu z kominkiem?

Wybierając meble do wnętrza, w którym mamy do czynienia z żywym ogniem, warto zadbać o stworzenie przytulnej atmosfery, która podkreśli urok kominka. Dużą rolę tu odegra wygodna sofa z miękkimi poduszkami, fotel z wysokim oparciem, który zapewni odpowiednią pozycję kręgosłupa oraz podnóżki. Warto stawiać na komfort, który pozwoli cieszyć się przyjemną atmosferą.

Nowoczesny salon z kominkiem to doskonałe miejsce na wprowadzenie złotych zdobień w rozsądnych ilościach. Dobrze sprawdzą się na przykład komody czy szafki RTV o złotych nóżkach (takie jak Gala czy Elegante), które będą bajkowo odbijać igrające płomienie.

Jakie dobrać meble do kominka elektrycznego?

W mieszkaniach, w których nie ma możliwości wybudowania tradycyjnego kominka, dobrym rozwiązaniem mogą być elektryczne wkłady, które tak samo ogrzewają zarówno przestrzeń, jak i domowy klimat. W takich wnętrzach dobrze będą wyglądać nowoczesne meble o prostych liniach i powierzchniach w minimalistycznych kolorach – czerni i bieli. Pozwoli to w elegancki sposób wyeksponować kominek, współgrając z jego blaskiem.

Warto wspomnieć także o meblach, które same w sobie posiadają elektryczny wkład kominkowy. To rozwiązanie szczególnie sprawdzi się w małych salonach, pozwalając na dużą oszczędność miejsca. Połączenie przestrzeni do przechowywania lub ekspozycji z funkcjonalnością kominka to innowacyjne rozwiązanie, które znajdziecie w meblach Megstyl: komodach i szafkach RTV. Dostępne w białym lub czarnym kolorze, pozwolą dobrać do siebie inne elementy wyposażenia, które stworzą doskonale skomponowane zestawy. W połączeniu z wygodną kanapą w jednolitym kolorze taka kompozycja zapewni Wam strefę relaksu, z której nie będziecie chcieli wyjść — zwłaszcza w jesienny lub zimowy wieczór!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *